Aktualności
Tytuł:Dzień Dziecka-Bezpieczne Wakacje! To był piękny dzień!

Oj działo się! Za nami piękny, słoneczny i radosny Dzień Dziecka z Bezpiecznymi Wakacjami! W sobotę, 1 czerwca 2019 na Stadionie Miejskim w Gryfinie świętowaliśmy również na sportowo, rozegrano mecze w ramach Mini Mundialu 2019.

To było wielkie święto dzieci! Były animacje, muzyka, służby mundurowe, kiełbaski, piłka nożna i nawet orzeźwiająca fontanna!  

W programie znalazło się wiele, wiele atrakcji. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Głównym zaś motywem wydarzenia było "Laboratorium Pana Kleksa". Taki też tytuł nosił spektakl interaktywny, jaki prezentowany był podczas imprezy. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie za Pana Kleksa. Oczywiście nie zabrakło występów młodych artystów, gier i zabaw podwórkowych oraz konkursów. W Strefie Malucha znajdował się kącik budowniczego i interaktywny tor przeszkód. W zabawach towarzyszyli dzieciakom animatorzy.

Dla młodziutkich sympatyków literatury i nie tylko, odbyło się głośne czytanie fragmentów "Akademii Pana Kleksa" oraz kiermasz książek dla dzieci i rodziców. W programie znalazła się również zabawa turystyczna na orientacje i wspólna fotografia z lotu ptaka.

Nasze służby mundurowe z radością tłumaczyły wszystkim dzieciom na czym polega ich służba. Informowali nas o tym jak bezpiecznie spędzać czas latem. Jak korzystać ze zbiorników wodnych, jak poruszać się na drodze.

Biblioteka Publiczna opowiadała o książkach. Do tego wszystkiego czekały na nas emocje piłkarskie! Co to były za mecze! Wspaniale być dzieckiem!

Wszystkiego najlepszego dla naszych najmłodszych mieszkańców!

Organizatorami Gryfińskiego Dnia Dziecka byli:


Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
Gryfiński Dom Kultury
Biblioteka Publiczna w Gryfinie
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Nadleśnictwo Gryfino
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze
Państwowa Straż Pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna
Policja 
Straż Miejska Gryfino

Impreza została dofinansowana przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra


 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl