Aktualności2019/04/18, Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych


2019/04/19, Dni Gryfina 2019

W pierwszych dniach maja tradycyjnie w Gryfinie odbędzie się wielkie święto muzyki, kultury i sportu. Przed nami już 24 odsłona DNI GRYFINA.

Gorąco zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Już od kilku lat z powodzeniem DNI GRYFINA odbywają się na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim. Staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, lokalni muzycy oraz gwiazdy polskich scen.

W tym roku atrakcje muzyczne odbywać się będą 1 i 2 maja 2019. Trzeci dzień wielkiej gryfińskiej majówki będzie wielkim świętem sportu, a jego głównym wydarzeniem: 5. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY.

1 maja (środa)

Tegoroczne Dni Gryfina zainaugurują występy amatorów. Od godziny 16 w amatorskim bloku artystycznym zaprezentują się wokaliści ze Studia Piosenki Gryfińskiego Domu Kultury Piotra Ostrowskiego, podopieczni pracowni muzycznej Gryfińskiego Domu Kultury Jolanty Romanowskiej a także Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic. Na godzinę 17 zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, a zaraz potem koncert pochodzącego ze Szczecina wokalisty Michała Grobelnego. O godzinie 18 na scenie DNI GRYFINA wystąpi wielka dama polskiej piosenki Halina Frąckowiak. Gwiazda zaprezentuje swoje największe przeboje, doskonale znane starszej i tej nieco młodszej publiczności. Kolejną atrakcją dla gości DNI GRYFINA będzie występ popularnego zespół 4Dreamers. Główną gwiazdą pierwszego dnia majówki, będzie Kamil Bednarek, który z pewnością rozbuja Gryfino w rytmie reggae. Koncert zaplanowany jest na godzinę 21.

2 maja (czwartek)

Od godziny 16 zapraszamy na występy kapel ludowych Borzymianka i Gardnianki. Około godziny 18 wystąpi legendarny zespół Rezerwat. Później publiczność DNI GRYFINA będzie miała także niezwykłą okazję obejrzeć koncert jednego z czołowych zespołów z Litwy - COLOURS OF BUBBLES Około godziny 21 na scenie majówki wystąpi doskonale znana i uwielbiana grupa ENEJ. Koncerty poprowadzi pochodzący z Gryfina dziennikarz i prezenter Bartek Cebeńko.

UWAGA. 1 i 2 maja po ostatnich koncertach jeździć będą specjalne pociągi z Gryfina do Szczecina ( godz.23.50).

3 maja (piątek)

Tego dnia z gryfińskiego nabrzeża o godzinie 12 wystartuje 5. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY. Sportowcy będą rywalizować na dystansach 10 km oraz 21,097 km (półmaraton).

Organizatorzy DNI GRYFINA 2019 : Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji

 FB wydarzenia: https://www.facebook.com/dnigryfina/

Strona wydarzenia: http://dnigryfina.gdk.com.pl
2019/04/19, Informacja - Program "Opieka Wytchnieniowa"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 3 kwietnia 2019 r. ogłosiło nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program dotyczy członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Głównym założeniem Programu jest zabezpieczenie opieki dla osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie członków ich rodzin w opiece, poprzez możliwość uzyskania pomocy w formie opieki wytchnieniowej. Ma być ona udzielana w przypadku zdarzenia losowego, pomocy w załatwieniu codziennych spraw lub potrzeby odpoczynku opiekuna, bądź jego aktywizacji zawodowej.

Gmina Gryfino zamierza zdiagnozować potrzeby mieszkańców miasta i gminy Gryfino w zakresie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w:

1) miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej,

2) dziennym ośrodku wsparcia, jako zorganizowanej usługi.

W związku z powyższym wszyscy zainteresowani w/w formą pomocy proszeni są o kontakt do dnia 26 kwietnia 2019 r. pod numerami telefonu: (91) 416 93 51  lub 504 087 295.


2019/04/12, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Zakończył się egzamin gimnazjalny. Mimo trudnej sytuacji został przeprowadzony w naszej Gminie zgodnie z obowiązującymi procedurami. Od 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Podobnie jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego, wszystkie szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Gmina Gryfino, zgłosiły gotowość jego przeprowadzenia w terminach ustalonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Życzę wszystkim Uczniom ósmych klas jak najlepszych wyników.

Jednocześnie informuję, że wszystkie jednostki oświatowe nadal są gotowe do przyjęcia dzieci i opieki nad nimi. W każdej szkole i przedszkolu zapewnione będą posiłki na dotychczasowych zasadach.

Samorząd Miasta i Gminy podtrzymuje działania, aby zmniejszyć utrudnienia związane ze strajkiem. Na okres 15 – 17 kwietnia 2019 r. jest przedłużona następującą oferta dla dzieci:

1) C.W. „Laguna” – darmowy wstęp dla uczniów w wieku 11-18 lat za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach 9.00 – 13.00 (ostatnie wejście o godzinie 12.00);

2) Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Filie Biblioteki – zajęcia w godzinach 8.00 – 15.00;

3) Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, ul. Bolesława Chrobrego 48, oraz Świetlice Wiejskie – zajęcia w godzinach 9.00 – 14.00.

Z upoważnienia
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
Zastępca Burmistrza
Paweł Nikitiński


2019/04/17, „Światowy Dzień Ziemi”

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem „Światowym Dniem Ziemi”, który w tym roku obchodzony będzie 22 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) zachęcamy wszystkich mieszkańców do pochylenia się nad losem naszej planety i miejsca w którym żyjemy.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym globie.
W tym dniu wielu wolontariuszy i zwykłych mieszkańców rusza do akcji sprzątania aby zamanifestować swoją ekologiczną postawę. Nasza natura ulega coraz większej degradacji. Często śmieci wywożone są w miejsca odległe i odludne. Jeśli drogi Mieszkańcu nie jest Ci obojętny los naszej planety to zachęcamy do przyłączenia się do tej ogólnoświatowej akcji!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców aby w ten słoneczny dzień, wybrać się na spacer i wspólnie z rodziną zadbać o konkretny, mały fragment zieleni. Uświadommy naszym dzieciom jak ważne jest chronienie wspólnej przestrzeni, jak długo natura musi sama radzić sobie z zanieczyszczonymi miejscami!

Uporządkujmy nasze alejki lub fragmenty zielonych terenów na trasie dalekich spacerów poza miastem! Spędzając wspólnie poniedziałkowe popołudnie, porozmawiajmy z naszymi dziećmi o tym jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i wspólną przestrzeń. Jak niewiele można zrobić aby żyło nam się lepiej.

Wszystkie zebrane odpady na spacerowych ścieżkach zostaną bezpłatnie odebrane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie.
Gmina zapewnia odbiór wszystkich zebranych odpadów, które należy zgromadzić w miejscu umożliwiającym dojazd samochodu.

Prosimy o zgłaszanie miejsc składowania odpadów (Urząd Miasta i Gminy, Wydział Gospodarki Komunalnej, telefon 91 416-20-11 wew. 214, osoba koordynująca akcję – Marta Kokosza).

Zgłoszenia o zgromadzonych odpadach przyjmowane są do dnia 6 maja 2019.


2019/04/17, VIII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

Dnia 25 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad


2019/04/18, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie Nr 0050.56.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 18 kwietnia 2019 r. w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w drodze zlecenia z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi


2019/04/02, Otwarty, Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gryfino-Open 2019”

Jak co roku na początku maja, U K S „Biały Pion” organizuje Otwarty, Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gryfino-Open 2019”. W latach - 1999/2018 w Międzynarodowych Otwartych Turniejach Szachowych, które odbyły się w C.W. „Laguna” oraz SP-1, wystartowało ponad dwa tysiące zawodników. W turnieju, stanowiącym doskonałą promocję naszego regionu, oczekujemy startu czołówki młodych szachistów regionu północnej i zachodniej Polski. Deklaracje startu zgłosili również zaprzyjaźnieni szachiści z Niemiec: Angermunde; Schwedt; Berlin, Torgelow, Neubrandenburg, Ebeswalde.

Wzorem lat ubiegłych zagrają goście specjalni: medaliści i finaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata juniorów oraz zawodnicy z szachowymi tytułami. Zawody odbędą się w ramach Dni Gryfina 01 maja 2019r. Początek g. 10.00 Miejsce: Sala Gimnastyczna SP-1 w Gryfinie ul. Łużycka 22. Patronat honorowy: Burmistrz Gryfina p. Mieczysław Sawaryn.


2019/04/19, Bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi która odbędzie się 11 maja 2019 r. przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie.2019/04/17, Konferencja prasowa - Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Już po raz czwarty w Gryfinie odbędą się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zawody rozegrane zostaną 16 maja 2019 roku tradycyjnie na gryfińskim nabrzeżu gdzie rywalizować będą uczestnicy wyłonieni z eliminacji szkolnych oraz gminnych. W finale wystartuje około 100 uczestników. Udział w mistrzostwach zgłosiło łącznie 7 gmin powiatu gryfińskiego. Mistrzostwa organizowane są co roku przez Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania wszystkim uczestnikom podczas mistrzostw!


2019/04/17, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.55.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie częściowego wyboru ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w zakresie kultury fizycznej.


2019/04/15, Gryfiński Jarmark Wielkanocny 2019

W sobotę 13 kwietnia 2019 odbył się Gryfiński Jarmark Wielkanocny. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także konkursy na Palmę Wielkanocną i Wielkanocną Babę. Na gryfińskim placu Księcia Barnima I zaroiło się od kolorowych stoisk. Można było nabyć palmy czy wykonane różnymi technikami wielkanocne ozdoby. Nie zabrakło wielkanocnych przysmaków, wędlin, ciast, produktów regionalnych a nawet trunków. Można było także skosztować smacznego żurku od strażaków ochotników.

Tuż przy scenie zaprezentowano zgłoszone do konkursu palmy wielkanocne. Obok na stole wyłożono wielkanocne baby. Wypieki można było podziwiać przez pierwsze godziny jarmarku, później poczęstowano nimi zebranych na miejscu wydarzenia gryfinian.

Do konkursu na Babę Wielkanocną zgłoszono 17 ciast. Miejsce pierwsze przyznano dla Koła Gospodyń "Wena" z Gryfina. Miejsce drugie przypadło dla Stowarzyszenia Sobiemyśl Plus Grupa Działania , a trzecie dla Rady Kościelnej w Czepinie. W konkursie na Babę Wielkanocną przyznano także wyróżnienia dla Urszuli Wawrzyniak i Leszka Jagera.Konkurs na Palmę Wielkanocną miał dwie kategorie. Osobno oceniano prace do 1,5 metra wysokości i te wyższe. W kategorii do 1,5 m pierwszą lokatę zdobyła praca wykonana przez Koło Gospodyń "Wena " z Gryfina. Drugie miejsce przyznano dla palmy wykonanej przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Gryfinie , a trzecie dla dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Chwarstnicy. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano dla palmy wykonanej przez Martynę Kardynalczyk.W kategorii palm wysokich, triumfowała praca wykonana przez twórców ze Świetlicy Wiejskiej w Czepinie. Kolejne miejsce przyznano dla czytelniczek filii Biblioteki Publicznej w Żabnicy a miejsce trzecie przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" z Daleszewa. Wyróżniono prace przygotowane przez Koło Gospodyń "Barka" z Żabnicy i Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

Laureatom konkursowych zmagań nagrody wręczali i gratulowali Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, poseł Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn i ksiądz proboszcz Stanisław Helak. Dyplomy i upominki trafiły do wszystkich uczestników wielkanocnych konkursów.Na scenie jarmarku rozbrzmiewała muzyka ludowa. Zaprezentowały się lokalne kapele ludowe Wełtyniaka, Borzymianka i Gardnianki oraz Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie . Wystąpiło także Trio Kostas.


2019/04/11, Recytatorki z GDK wyróżnione podczas Wojewódzkiego Finału Małego Konkursu Recytatorskiego
W sobotę i niedzielę, 6 i 7 kwietnia 2019 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbywał się wojewódzki finał Małego Konkursu Recytatorskiego. Podczas przeglądu prezentowali się młodzi recytatorzy wyłonieni podczas wielostopniowych eliminacji przeprowadzanych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Na scenie wystąpiło  64 recytatorów.
Jak podkreślali jurorzy, tegoroczny poziom finału wojewódzkiego był niesłychanie wysoki. Ogłoszenie wyników poprzedziła bardzo długa i burzliwa narada.

Także Gryfiński Dom Kultury miał podczas finału swoją reprezentację. Nasze młodziutkie recytatorki, pracujące pod opieką Doroty Krutelewicz - Sobieralskiej zdobyły wyróżnienia.

W kategorii najmłodszej klas I-III wyróżnienie otrzymała Hania Sztylke. Warto podkreślić, że dla Hani był to pierwszy udział w Małym Konkursie Recytatorskim. Tak doskonała nota dla debiutującego recytatora to doskonała motywacja na przyszłość.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie przyznano dla Amelii Maciążek. Dla młodziutkiej recytatorki był to już kolejny udział w przeglądzie na szczeblu wojewódzkim. Amelia od kilku lat należy do koła recytatorskiego i Teatrzyku Tespisek prowadzonego przez Dorotę Krutelewicz-Sobieralską. Była już także laureatką finału Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu wojewódzkim w latach ubiegłych.
 
 
 
 

2019/04/15, GP-2019 T-4 oraz Cztery Pory Roku w Szachach

Rozgrywki Grand Prix 2019 nabierają tempa. Za nami czwarty turniej cyklu i trudno się dziwić że przy szachownicach w Pałacyku pod Lwami oprócz emocji turniejowych i bacznej obserwacji poczynań rywali, powoli pojawia się ocena i kalkulacja indywidualnych szans w klasyfikacji generalnej.

W sobotnich rozgrywkach jak zawsze, zacięta walka w każdej rundzie i to do samego końca. Szymon Soszka 6,0p., który w poprzednich odsłonach nie dawał szans rywalom, tym razem był drugi. Zadecydowała ostatnia runda w której lider po raz drugi w turnieju zremisował i nie przegrywając żadnej partii nie wygrał zawodów! Lepszy od lidera okazał się Bartosz Nędzarek 6,0p. a przesądziła punktacja pomocnicza. Trzecia miejsce na podium dla Hanny Tokarek 5,5p. Tuż za nimi szachiści szczecińscy, którzy mocną ekipą pojawili się na gryfińskim Grand Prix. Filip Pawlicz IVm i Maksymilian Bury Vm z Gryfa oraz Patryk Pasierbik VIm z Pałacu Młodzieży, wszyscy po 5,0p. Wyniki i klasyfikacja generalna na www.bialypion.pl

W zawodach wzięło udział 35 zawodników. Wśród nich, zdecydowana większość nie ma jeszcze 10 lat! Także w szeregach Białego Piona i wcale nie oznacza to obniżenia poziomu gry turniejowej. Młodzi szachiści z dużą uwagą potrafią już rozgrywać swoje partie, starając się dobrze planować i uważnie wykorzystywać czas gry. Dobrą zapowiedzią na przyszłość, jest aktywne uczestnictwo wielu z nich, w klubowych zajęciach szkoleniowych. Gdzie wraz ze swoimi starszymi kolegami systematycznie zgłębiają szachowe tajemnice. Niewątpliwym potwierdzeniem powyższych słów, są rezultaty rozegranego dzień później w Szczecinie turnieju „Cztery Pory Roku” w którym dzielnie walczyli nasi reprezentanci. Na podium do lat 10, znalazło się dwoje gryfiniaków, Aleksander Kaliński Im. i Liwia Babińska IIIm. a bardzo dobry występ zaliczyli także Oliwier Ślusarczyk i Dominik Mróz..

Pełną parą trwają przygotowania do majowego święta szachistów, Międzynarodowego Turnieju "Gryfino-Open 2019". Na liście startowej już ponad 40 zawodników, również z Niemiec. Zapisy trwają. Zapraszamy!


2019/04/16, Wsparcie finansowe na rozwój firmy – do 70% dofinansowania inwestycji

Zapraszamy do udziału w konkursie "Badania na rynek", skierowanym do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin, które z takimi sąsiadują.

Celem konkursu "Badania na rynek" jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez sfinansowanie wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych, które są wynikiem prac badawczo-rozwojowych. Innowacja produktowa albo procesowa musi mieć charakter co najmniej na poziomie kraju.

Minimalna wartość zgłaszanego projektu to 1 mln złotych.

Pula konkursowa 550 mln złotych.

Warunki konkursu dostępne są na stronie https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/badania-na-rynek-miasta-srednie-12019/04/12, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.52.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie częściowego wyboru ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w zakresie kultury fizycznej.


2019/04/11, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.51.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie częściowego wyboru ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w zakresie kultury fizycznej.


2019/04/11, Od szkolenia do zatrudnienia - YEI

Zachodniopomorska  Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie informuje o prowadzonej rekrutacji do projektu „Od szkolenia do zatrudnienie – YEI” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Rekrutacja trwa do końca kwietnia 2019 r. Projekt realizowany będzie do 31.10.2019 r. Grupą docelową jest młodzież w wieku 18-24 lata, która jest bierna zawodowo (niezarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy), nie kształci się oraz nie szkoli się. Osoby spełniające kryteria zapraszamy do zgłaszania się do jednostek na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym do Młodzieżowego Centrum Kariery w Gryfinie. Projekt daje realną szansę na zdobycie kwalifikacji i znalezienie zatrudnienia przez młode bierne zawodowo osoby. Wszystkie wsparcia są bezpłatne.

Każdy uczestnik projektu przejdzie kurs zawodowy w zawodach na które jest zapotrzebowanie w danym powiecie. Uczestnicy którzy zakończą szkolenie otrzymają stypendium szkoleniowe. Wszyscy uczestnicy wezmą również udział w zajęciach kreowania wizerunku. Przewidziano wizytę u kosmetyczki, fryzjera, oraz zakup strojów odpowiednich na rozmowę kwalifikacyjną. Projekt zakończy się 3-miesięcznym płatnym stażem u lokalnych pracodawców w zawodzie wyuczonym w trakcie kursu.

Zapraszamy do kontaktu z jednostkami ZWK OHP w celu uzyskania szerszej informacji o projekcie oraz wypełnienia dokumentów zgłoszeniowych. 


2019/04/04, Wernisaż wystawy obrazów Renaty Ambrożkiewicz-Sulik

We wtorek 2 kwietnia odbył się wernisaż 86. wystawy w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Tym razem na ekspozycji, która potrwa do 19 kwietnia, prezentujemy Państwu prace Pani Renaty Ambrożkiewcz-Sulik byłego dyrektora Powiatowego Domu Kultury w Gryfinie w latach 1972-77, a także organizatora Młodzieżowego Domu Kultury.

Pani Renata na spotkaniu opowiadała o swojej pasji, o okolicznościach powstania poszczególnych obrazów, o swojej obecnej aktywności. Nie zabrakło wspomnień z czasów zarządzania domem kultury, a było to tym ciekawsze, że na wernisażu obecne były osoby związane kiedyś i dzisiaj z gryfińską kulturą. Poza obrazami, Pani Renata przywiozła ze sobą zdjęcia i kilka plakatów z lat 70-tych, które dokumentują działalność domu kultury.

Dziękujemy przybyłym za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy i oglądania pamiątek. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00 do 19. kwietnia. Wstęp wolny.


2019/04/02, Monika Pyrek w Gryfinie

W dniu 2 kwietnia 2019 roku Gryfino odwiedziła była lekkoatletka Monika Pyrek z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF. Jest to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w zajęciach m.in. z koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu, roweru stacjonarnego z zintegrowanym systemem wirtualnej rzeczywistości. Była możliwość sprawdzenia się w biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu oraz przeciąganiu liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem projektu zrealizowanego w Gryfinie jest Urząd Miasta i Gminy Gryfino.


2019/04/12, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.48.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 4 kwietnia 2019 r. w sprawie częściowego wyboru ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w zakresie kultury fizycznej.


2019/03/22, Gala Sportu 2019
Nowa strona 1

Dnia 21.03.2019 r. o godz. 17.00 odbyła się kolejna Gala Sportu. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wyróżnił sportowców związanych z naszą gminą za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w roku 2018.
Docenieni zostali również trenerzy naszych zawodników. Gościem Gali był Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka.

Na Gali zostały nagrodzone osoby w następujących kategoriach.

1) SPORTY WODNE

 1. Sylwester Welzandt – 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
 2. Albert Kubiak - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
 3. Artur Wojciechowski - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
 4. Oskar Kościkiewicz - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie (K4 – 2000 m)
 5. Tymon Rozpędek - 8 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych w kajakarstwie (K2 - 1000 m)
 6. Przemysław Kulesza - 8 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych w kajakarstwie (K2 - 1000 m)
 7. Paweł  Sendyk - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Pływaniu 50 m dowolnym

  Trenerzy: Lesław Duma
  Zbigniew Starosta
  Jerzy Troszczyński

2) TRIATHLON

 1. Julia Sanecka - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Triatlonie
 2. Dawid Heda - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
 3. Piotr Partyka - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Duathlonie
 4. Oliwia Podolak - 7 miejsce - w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
 5. Bartosz Jasiulewicz - 7 miejsce – w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triatlonie
 6. Mateusz Janaszkiewicz - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Triatlonie
 7. Oskar Wieligórka - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów w Triathlonie

  Trenerzy: Monika Sanecka
  Marek Sanecki

3) STRZELECTWO SPORTOWE

 1. Mikołaj Gruszka - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski Juniorów  w strzelectwie sportowym
 2. Michał  Wróbel - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodzików  w strzelectwie sportowym
 3. Arkadiusz Truszkowski – 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym

  Trenerzy: Zenon Kisielica
  Andrzej Grenda

4) LEKKOATLETYKA

 1. Joanna Oleksiuk - 1 miejsce – w Pucharze Œwiata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą
 2. Daniel Pietras - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem
 3. Aleksandra Kwiecień - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 w lekkiej atletyce- trójskok
 4. Weronika Stefaniuk - 3 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 w Lekkiej Atletyce - skok wzwyż
 5. Klaudia Szkudlar - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach - bieg sztafetowy 4x100 m. w kategorii U20
 6. Marika Wójs - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach U20 –sztafeta 4x100 m
 7. Małgorzata Kowalczyk - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski  w Sztafetach i Wielobojach U20 –sztafeta 4x100 m
 8. Piotr Oleszczyszyn - III miejsce – w Mistrzostwach Polski U23  w Lekkiej Atletyce – skok wzwyż

  Trenerzy: Renata Chilewska
  Jacek Stefański

5) LEKKOATLETYKA

 1. Agata Piekarz - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce – chód na 5000 m
 2. Michalina Zembik - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U20 i U23 – chód na 20 km
 3. Julia Wiczkowska - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U16 w Lekkiej Atletyce – chód na 3000 m
 4. Wiktor Jędrzejak - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski U16 w Lekkiej Atletyce – bieg na 2000 m
 5. Marcelina Osińska - 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce – chód na 3000 m
 6. Paweł  Gadomski - 6 miejsce – w Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce – bieg na 1500 m
 7. Paweł Pankratow - 8 miejsce – w Mistrzostwach Polski Kobiet  i Mężczyzn w Lekkiej Atletyce – bieg na 5 km

  Trenerzy: Jan Podleœny
  Bartosz Nowicki

6) SPORTY WALKI

 1. Jarosław Gajek – 3 miejsce – w Mistrzostwach Europy w brazylijskim ju jitsu
 2. Daria Orzechowska - Udział  – w Mistrzostwach Europy w Kumite indywidualne

  Trener: Tomasz Grąbczewski

7) GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

 1. Julia Sajnóg - 1 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gimnastyce Artystycznej – układ taneczny
 2. Maria Broszkowska - 2 miejsce – w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gimnastyce Artystycznej – układ z obręczą
 3. Barbara Nowicka - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Artystycznej w układach zespołowych w kategorii juniorek – układ ze wstążką
 4. Eliza Rybicka - 4 miejsce – w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej – układ z obręczą
 5. Maja Walczakiewicz - 4 miejsce – w Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Artystycznej w układach zespołowych w kategorii juniorek – układ ze wstążką
 6. Kamila Kosudzińska - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej
 7. Hanna Majewska - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej
 8. Małgorzata Roszatycka - 5 miejsce – w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Gimnastyce Artystycznej

  Trenerzy: Gabriela Kaczmarek
  Agnieszka Górska

2019/03/21, Akcja informacyjna
 
W dniu 15 marca 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP. W zebraniu uczestniczył Z-a Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pan Paweł Nikitiński, który oficjalnie rozpoczął akcję informacyjną związaną z wypalaniem traw i nieużytków w 2019 roku. Akcja prowadzona będzie przez jednostki OSP Gminy Gryfino, Straż Miejską i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w placówkach oświatowych, świetlicach, parafiach oraz na terenie Miasta i Gminy Gryfino.
 

2019/03/29, VII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

 Podczas VII sesji Rady Miejskiej w Gryfinie w dniu 28 marca 2019 r. radni obradowali m.in. nad programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Gryfino w  2019 r., nad wykazem kąpielisk na terenie Gminy Gryfino, sprawozdaniem z działalności Gryfińskiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej w Gryfinie.


2019/03/04, Konferencja prasowa dotycząca Dni Gryfina 2019

Poznaliśmy artystów Dni Gryfina 2019. Już od kilku lat z powodzeniem DNI GRYFINA odbywają się na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim. Staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, lokalni muzycy oraz gwiazdy polskich scen. W tym roku atrakcje muzyczne odbywać się będą 1 i 2 maja.

Trzeci dzień wielkiej gryfińskiej majówki będzie wielkim świętem sportu a jego głównym wydarzeniem: 5. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY. W środę 1 maja 2019 na scenie DNI GRYFINA wystąpi wielka dama polskiej piosenki Halina Frąckowiak.

Gwiazda zaprezentuje w Gryfinie swoje największe przeboje doskonale znane starszej i tej nieco młodszej publiczności. Nastoletni widzowie ucieszą się z pewnością z koncertu popularnego zespół 4Dreamers. Główną gwiazdą pierwszego dnia majówki, będzie Kamil Bednarek, który z pewnością rozbuja Gryfino w rytmie reggae.

W czwartek 2 maja w Gryfinie wystąpi legendarny zespół Rezerwat. Publiczność DNI GRYFINA będzie miała także niezwykłą okazję obejrzeć koncert jednego z czołowych zespołów z Litwy - COLOURS OF BUBBLES. Na scenie majówki wystąpi także doskonale znana i uwielbiana grupa ENEJ. Gorąco zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

 


2019/03/01, Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino

Szanowni Rodzice!
Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem aplikacji Nabór Przedszkola firmy Vulcan.

Zasady naboru do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino na rok szkolny 2019/2020, harmonogram rekrutacji oraz pozostałe szczegóły znajdą państwo na stronie: www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl

Życzymy Państwu powodzenia w rekrutacji! 2019/03/11, Spotkanie z okazji "Dnia Sołtysa"

W dniu 11 marca 2019 roku z okazji „Dnia Sołtysa” Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił wszystkich sołtysów sołectw Gminy Gryfino aby podziękować im za dotychczasową działalność na rzecz gryfińskiej społeczności, trud i zaangażowanie w wypełnianie codziennych obowiązków oraz inicjatywy, które wpływają na rozwój sołectw oraz integrację mieszkańców.


2019/03/12, Pełen rekordów 13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
Zakończony przed tygodniem 13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" odnotował w tym roku rekordową liczbę ponad 150 wydarzeń. W większości z nich uczestniczyły komplety uczestników, a na ponad 20 wydarzeń bilety wyprzedały się kilka tygodni przed imprezą. Tak działo się z organizowanymi koncertami, wycieczkami, balem, warsztatami dla dzieci i młodzieży czy rajdem na orientację na dystansie 25 km.

Oprócz corocznych, stałych punktów programu, których "kręgosłupem" były spotkania z podróżnikami (wystąpiło ponad 110 prelegentów!), organizatorzy zainicjowali kilka nowych przedsięwzięć, których kontynuacji można spodziewać się podczas kolejnych edycji imprezy.
Wraz z autorką książek podróżniczych Anną Jaklewicz i czołowymi polskimi wydawnictwami specjalizującymi się w tematyce podróżniczej, zainicjowana została po raz pierwszy akcja "Książka za worek śmieci". Sympatycy i widzowie Włóczykija zebrali w Gryfinie i w okolicach, podczas kilku godzin spacerów, ponad dwie tony śmieci, które wymieniali na najnowsze książki! Nowościami festiwalu były również: hamakowanie w plenerze połączone z koncertem muzyki kameralnej, strefa gier etnicznych, a także nocny biwak zimowy, podczas którego uczestnicy mogli zaznajomić się z podstawowymi zagadnienia związanymi z przetrwaniem w trudnych warunkach.

Organizatorzy festiwalu dziękują wszystkim tym, którzy co roku angażują się czynnie w organizację imprezy.

Kolejna 14. edycja Włóczykija odbędzie się w terminie 21 lutego - 1 marca 2020.
Karnety pojawią się w sprzedaży tradycyjnie na początku grudnia 2019.

Ze względu na duże zainteresowanie festiwalem i ograniczoną liczbą miejsc, media zainteresowane udziałem i relacjonowaniem imprezy proszone są o wcześniejsze zgłaszanie się w sprawie akredytacji pod adresem: fluxoplazma@gmail.com.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2019/02/19, E-Dowód już od 4 marca!

Zaplanowane na 4 marca wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną, czyli tzw. e-dowodów, wymaga wcześniejszych technicznych prac serwisowych, dlatego już w środę 27 lutego nie będzie możliwości wnioskowania o dowód osobisty przez internet. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Sprawy związane ze złożeniem wniosków o wydanie dowodu osobistego i odbiór spersonalizowanych dokumentów(według dotychczas obowiązującego wzoru) będzie można załatwić tylko do 1 marca do godz. 11.30.

Utrudnienia te związane są z koniecznością przeprowadzenia przerwy technicznej w Rejestrze Dowodów Osobistych oraz wprowadzeniem nowego wzoru dokumentów, które posiadają warstwę elektroniczną.

Wnioski o nowe dowody osobiste będzie można składać od poniedziałku 4 marca br.

E-dowód oprócz zachowania wszystkich dotychczasowych funkcji dowodu osobistego zapewnia nowe dodatkowe możliwości. Zaktualizowany wzór dokumentu ma służyć przede wszystkim do logowania się do portali administracji publicznej (np. ePUAP), do elektronicznego podpisywania dokumentów oraz umożliwi korzystanie z automatycznych bramek granicznych np. na lotniskach.

WAŻNE! Jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny - nie musisz go wymieniać.

E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego – potwierdza twoją tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw. Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, osoby zainteresowane będą mogły używać e-dowodu do elektronicznej komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami.

E-dowód umożliwia m.in.:

• logowanie się do portali administracji publicznej (np. ePUAP),

• elektroniczne podpisywanie dokumentów (podpis osobisty),

• korzystanie z automatycznych bramek granicznych np. na lotniskach.

Zdecyduj, czy chcesz podpis osobisty w e-dowodzie. Jeśli tak, zaznacz to we wniosku. WAŻNE! Jeśli twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie musisz go wymieniać.

E-dowód zawiera te same dane co poprzedni dowód osobisty. Jedyną nową informacją na pierwszej stronie (awersie) e-dowodu jest numer CAN. Jest on też zapisany w kodzie kreskowym na drugiej stronie (rewersie). CAN będzie ci potrzebny, jeśli chcesz skorzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu. Ponadto chroni twój e-dowód, żeby osoba niepowołana nie odczytała zdalnie twoich danych zapisanych w warstwie elektronicznej.

Jeśli chcesz używać elektronicznych funkcji e-dowodu, przy odbiorze e-dowodu lub później w dowolnym urzędzie gminy, możesz ustalić kody PIN:

• do logowania – PIN1 (zawierający 4 cyfry)

• do składania podpisu osobistego – PIN2 (zawierający 6 cyfr).

Kod PIN2 ustalają tylko te osoby, które zaznaczyły we wniosku, że chcą mieć w e-dowodzie podpis osobisty. Otrzymasz również kod PUK. Nie chcesz go odebrać? Zostaw w urzędzie. Kod PUK służy do odblokowania e-dowodu w przypadku zablokowania poprzez 3-krotne podanie błędnego kodu. PIN.

Kradzież, zagubienie e-dowodu – co robić? Zgłoś zagubienie lub kradzież e-dowodu w urzędzie gminy lub w każdej chwili przez Internet na stronie www.obywatel.gov.pl – wtedy e-dowód zostanie unieważniony od razu.

Jeśli nie wiesz gdzie jest twój e-dowód, ale masz nadzieję, że jeszcze go znajdziesz, możesz go zawiesić na maksymalnie 14 dni. Jeśli w tym czasie nie cofniesz zawieszenia, twój e-dowód zostanie automatycznie unieważniony. Jeśli w tym czasie cofniesz zawieszenie, twój e-dowód będzie znowu ważny. To również możesz zrobić w urzędzie gminy lub przez Internet na stronie www.obywatel.gov.pl – wtedy e-dowód zostanie zawieszony od razu.

Jeśli ukradziono ci twój e-dowód, zgłoś to Policji. Nie musisz już dodatkowo zgłaszać tego w urzędzie gminy. E-dowód zostanie unieważniony. Pamiętaj, żeby kradzież lub zagubienie e-dowodu dodatkowo zgłosić w dowolnym banku. Zgłoś ten fakt nawet jeśli nie masz konta bankowego. Dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo i ochronisz się przed oszustami.

Dodatkowe informacje, w tym jak korzystać z e-dowodu, znajdziesz na stronie www.edowod.gov.pl.
2019/02/14, Badanie opinii na temat jakości usług świadczonych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie

Od 2010 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 jako potwierdzenie jakości świadczonych usług. Zgodnie z ustanowioną Polityką Jakości nadrzędnym celem działalności Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie jest skuteczność i profesjonalizm w realizacji zadań publicznych.

W celu zbadania Państwa opinii na temat jakości usług świadczonych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie przygotowane zostały ankiety.Państwa odpowiedzi pomogą usprawnić pracę Urzędu, a tym samym dostosować poziom świadczonych usług do Państwa oczekiwań.

Ankiety dostępne są w Biurze Obsługi Interesantów, w wydziałach Urzędu oraz można je pobrać tutaj. Wypełnione ankiety należy wrzucać do urny znajdującej się w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie lub przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres boi@gryfino.plw terminie do dnia 8 marca 2019 r.


2019/02/15, Protokół z konsultacji społecznych w sprawie zmiany statutów sołectw

Zarządzeniem Nr 0050.8.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 15 stycznia 2019 r. zarządzone zostało przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectw gminy Gryfino dotyczących projektu uchwały zmieniającej uchwały w sprawie nadania statutów jednostkom pomocniczym Gminy Gryfino – sołectwom.

W załączeniu przedstawiamy protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych


2019/01/22, Projekt pn.: „Klub Aktywnej Integracji Społeczno-Zawodowej w Szczecinie”

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie realizuje Projekt  pn.: „Klub Aktywnej Integracji Społeczno-Zawodowej w Szczecinie” (okres realizacji projektu: 1.10.2018 -31.10.2019 ) dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 7.2.
Projekt jest skierowany do osób z niepełnosprawnościami z terenu Województwa Zachodniopomorskiego zainteresowanych nabyciem lub podniesieniem kwalifikacji zawodowych oraz skorzystaniem z form reintegracji zdrowotnej i społecznej.
Pierwszą formą wsparcia są spotkania  z doradcą zawodowym, psychologiem, terapeutą mające na celu opracowanie we współpracy z Uczestnikiem Projektu indywidualnej ścieżki reintegracji (łącznie 6 godzin/os.). określającej pozostałe nieodpłatne  formy wsparcia:

 1. Reintegracja społeczna w tym:
  – Treningi rozwoju interpersonalnego  dla 48 osób
  – Indywidualna terapia psychologiczna ) dla 48 osób
  – Terapia rodzinna  48 rodzin
  – Poradnictwo prawne dla  48 osób
  – Integracyjne wyjścia do teatru, filharmonii, opery, kina itp.  dla 48 osób

 2. Reintegracja zdrowotna w tym:
  – Terapia uzależnień/socjoterapia – wsparcie przewidziane dla 8 Uczestników  Projektu
  – Terapia ruchowa  dla 48 osób

 3. Reintegracja zawodowa w tym:
  – Warsztaty aktywizacji zawodowej  dla 48 osób
  – Szkolenia zawodowe (ok. 80  h/1 UP) – wsparcie przewidziane dla 40 Uczestników Projektu
  – Staże zawodowe (3 miesiące/1 UP) – wsparcie przewidziane dla 40 Uczestników Projektu przy czym uczestnictwo w stażu, warunki, prawa i obowiązki Uczestnika oraz Projektodawcy, wynikające z tej formy wsparcia w ramach projektu, regulować będzie osobna umowa trójstronna, zawarta pomiędzy Projektodawcą, Uczestnikiem,  a przedsiębiorstwem przyjmującym na staż

W ramach projektu zapewniamy: refundację kosztów dojazdu do Szczecina, materiały dydaktyczne stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, ubezpieczenia NNW w ramach reintegracji społecznej.  W projekcie przewidziano dla dwóch osób asystenta osoby niepełnosprawnej.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie:

https://www.twp.szczecin.pl/projekty/dzialanie-7-2-klub-aktywnej-integracji-spoleczno-zawodowej-w-szczecinie

Skan podpisanych dokumentów rekrutacyjnych można przesłać na adres e-mail: projekty7286@twp.szczecin.pl


2019/01/04, Dzięki rewitalizacji wiosną w Gryfinie będzie jeszcze piękniej

Zakończył się trwający ponad osiem miesięcy proces odnowy Parku Miejskiego w Gryfinie, zagospodarowania terenu Górki Miłości i terenu przy ulicy Opolskiej i Kołłątaja. Mieszkańcy Gryfina i okolic ze zrewitalizowanych terenów mogą korzystać już dzisiaj, jednak efekty inwestycji w pełnej krasie będzie można podziwiać wiosną, kiedy na trzech terenach zazielenią się nasadzone krzewy i drzewa, wzejdą trawy oraz zakwitną kwiaty na polanach rekreacyjnych.

Oryginalne nasadzenia w parku miejskim

W ramach pierwszej części projektu została odnowiona zieleń w Parku Miejskim w Gryfinie. Powstały nowe trawniki i klomby kwiatowe, posadzonych zostało 725 nowych krzewów i drzew, często oryginalnych nie występujących w Polsce na naturalnych  stanowiskach: m.in. różaneczniki katawbijskie (różaneczniki fioletowe), jaśminowce wonne, świdośliwy kanadyjskie, krzewuszki cudowne, azalie, klony zwyczajne Royal Red, bzy czarne „Aureus”, dęby szypułkowe, magnolie, miłorzęby japońskie i tulipanowiec.

Wyremontowane zostały także ścieżki parkowe i powstała ławka gabionowa. Wcześniej zostały wycięte stare, chore drzewa i krzewy oraz zostały wykonane cięcia sanitarno-pielęgnacyjne w celu poprawy stanu zdrowotnego drzew.

Najpiękniejsze zachody słońca w regionie

Druga z wymienionych inwestycji objęła zapomniany latami i zaniedbany teren Górki Miłości. Renowacja cieszy oczy a jednocześnie teren nie stracił swojego naturalnego piękna, ponieważ powstała tu infrastruktura umożliwiająca wypoczynek przy zachowaniu istniejących ścieżek i zieleni.

Górka Miłości została oczyszczona z samosiejek i niektórych starych, zagrażających ludziom drzew oraz powstał tu całkiem nowy szlak spacerowy. Ma on swój początek na wzgórzu przy ulicy Armii Krajowej, gdzie powstał Plac Zakochanych z pergolą i ławeczkami, a koniec w punkcie widokowym, skąd rozpościera się piękny widok na Międzyodrze. Na trasie szlaku zlokalizowany został również plac spotkań, wyposażony w altanę i ławeczki, gdzie będzie można odpocząć w trakcie spaceru. Na terenie Górki Miłości powstały również nowe trawniki i łąka naturalistyczna, którą porastać będą rośliny w układzie nawiązującym do wyglądu dawnych łąk.

„Dzięki rewitalizacji tego miejsca mieszkańcy Gryfina i regionu zyskali nowy, piękny i rozległy teren rekreacyjny – mówi Tomasz Miler, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Gryfino – Zapraszamy do oglądania najpiękniejszych zachodów słońca nad Odrą z nowego punktu widokowego na Górce Miłości”.

Opolanka

W trzeciej odsłonie projektu teren rekreacyjny zyskali również mieszkańcy ulicy Opolskiej i okolic, ponieważ zagospodarowany został obszar pomiędzy ulicą Opolską a Kołłątaja. Powstały tu ścieżki parkowe, polany rekreacyjne z ławeczkami i łąki kwietne. Nasadzone zostały krzewy takie jak: lilaki białe, derenie białe „Sibirica”, żylistki szorstkie „Candidissima”i irgi „Ursynów”oraz drzewa: klony zwyczajne Royal Red i jarzęby szwedzkie.

Warto podkreślić, że w ramach całego projektu na wszystkich trzech terenach zostało wykonanych ponad 1000 nasadzeń. Wartościowe okazy drzew zostały oznaczone tabliczkami informacyjnymi, które stworzyły ścieżkę dydaktyczną. Dodatkowo w ramach działań związanych 
z ochroną przyrody, na wszystkich trzech terenach wprowadzone zostały: karmniki, budki 
i poidełka dla ptaków, domki dla owadów oraz ogrodzenia na mrowiska.

Projekt pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Gryfinie, terenu Górki Miłości oraz terenu przy ulicy Opolskiej i Kołłątaja” został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura 
i Środowisko na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu: 2.220.663,00 zł. Dofinansowanie 1.323.798,99 zł.


2018/11/26, Budżet obywatelski 2019 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy już wyniki głosowania na realizację zadań budżetu obywatelskiego na rok 2019.

Dziękujemy bardzo za udział w głosowaniu w którym wzięło udział 3088 osób.

Do realizacji zakwalifikowano następujące zadania:

1. Zadanie nr 2 –„Modernizacja istniejącego Skateparku przy ulicy Sportowej w Gryfinie”

2. Zadanie nr 4 – „Doświetlenie miejscowości wiejskich: Bartkowo, Pniewo, Steklno, Steklinko, Żórawie”

Protokół Zespołu do spraw budżetu obywatelskiego

Pełne informacje na temat wyników głosowania na zadania budżetu obywatelskiego znajdziecie Państwo na stronie https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gryfino.pl.


2018/11/26, Wykaz aptek z terenu gminy Gryfino, do których można bezpłatnie oddać opakowania po lekach

Wykaz aptek z terenu gminy Gryfino, do których można bezpłatnie oddać opakowania po lekach i przeterminowane leki pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych

1. Apteka, 74-100 Gryfino, ul. Łużycka 3 F

2. Apteka "Verbascum", 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 16

3. Apteka Gryfińska, 74-100 Gryfino, ul. Piastów 10A

4. Apteka Cefarm nr 81-064 , 74-100 Gryfino, ul. Grunwaldzka 6

5. Apteka "Mandragora" , 74-101 Gryfino, ul. Krasińskiego 89

6. Apteka "Vademecum" , 74-100 Gryfino, ul. 1 Maja 15 H

7. Apteka , 74-101 Gryfino, ul. 11 Listopada 66 – 68

8. Apteka "Muszkieter" , 74-100 Gryfino, ul. 9 Maja 14

9. Apteka "W Galerii" , 74-100 Gryfino, ul. Flisacza 63

10. Apteka „Centrum Zdrowia”, 74-100 Gryfino, ul. Niepodległości 28

Przeterminowane leki oraz opakowania po lekach można również dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:

1. na terenie Składowiska odpadów Gryfino-Wschód, działka 96/16 obręb Wełtyń II, pn-sb 7:00-17:00

2. przy ul. Targowej 9 w Gryfinie, pn-pt 7:00-17:00.